Rekonstrukcija objekta škole u Visokoj

Visoka, 4-16 decembar 2015.

U želji da maksimalno smanje troškove rada škole, meštani Visoke, nastavnici i učenici škole u Visokoj su ponovo u akciji. Da bi unapredili rad đačke zadruge, otpočeli su rekonstrukciju objekta koji bi služio potrebama zadruge. Ovaj objekat je svojevremeno imao višestruku namenu. U njemu se nalazila kuhinja, trpezarija, mini fiskulturna sala i učionica. Vremenom je zbog nepažnje oronuo, počeo da prokišnjava i da se ruši.

Sredstvima škole i prijatelja škole (Amibo, Frigo junior, Brane Bojović) nabavljen je materijal (krovna konstrukcija, beton, crep) i otpočela rekonstrukcija objekta. U planu je da se u prvom krugu, zameni krov i opremi kuhinja i prostor za smeštaj prozvoda đačke zadruge. U drugom krugu se planira obezbeđivanje sredstva i potpuna rekonstrukcija.

.
Tradicija dobrovoljnog rada na dobrobit zajednice i u ovoj akciji je došla do izražaja. Na radovima je učestvovalo 26 meštana sa ukupno 96 dnevnica. Za samo 12 dana zamenjen je ceo krov, postavljanjem cerklaža osigurana konstrukcija objekta, izgrađene prilazne stepenice i uređen ulaz u školu. U akciji su učestvovali i nastavnici i učenici škole. Hranu za radnike je obezbedila đačka zadruga, a pripremale meštanke.

Osnovni cilj i ove i svih prethodnih zajedničkih akcija je obezbeđenje uslova za opstanak i razvoj i zajednice i škole.

Vrednost ove akcije primećen je i od strane medija.

RTS

Prva