Škola Visoka

IZDVOJENO ODELJENJE VISOKA

Kontakt Visoka

Škola Visoka arrow Đaci i nastavnici arrow Akcije arrow Prijatelji škole arrow Visočke zimske igre arrow Visoka

Moba

Škola u Visokoj je dosta stara i oronula. Bombardovana je u toku Drugog svetskog rata, a posle rata je samo jednom renovirana. Krov je prokišnjavao na više mesta, a plafoni i zidovi su se rušili. Roditelji i nastavnici su odlučili da zamene krov.

U ovim krajevima se još uvek zadržao običaj besplatne pomoći - moba. Uz pomoć prijatelja škole u avgustu 2008. godine prepokrili smo školu.

Radovima, koji su trajali desetak dana, rukovodio je Svele Aleksić, a u njima učestvovali: roditelji, meštani, đaci, nastavnici i drugi koji vole ovu školu, ukupno 43 radnika. Uloženo je 98 besplatnih dnevnica, a svakodnevno su u radovima koršćena i 4 taktora i 1 viljuškar.

Crep je poklonila Nexe grupa, posredstvom Kancelarije Predsednika Republike, a deo sredstava za krovnu konstrukciju su obezbedili budžet opštine Arilje i Master Frigo iz Beograda. Crep je, iz Bečeja, prevezla Zemljoradnička zadruga Arilje.

Pokrivanje