Škola Visoka

IZDVOJENO ODELJENJE VISOKA

Kontakt Visoka

Škola Visoka arrow Đaci i nastavnici arrow Akcije arrow Prijatelji škole arrow Visočke zimske igre arrow Visoka

Škola Visoka

Škola Visoka je osmorazredna škola. Osnovana je 1920. godine, a današnja zgrada je izgrađena 1938. godine. Od matične škole je udaljena 12 kilometara. Ovu školu pohađaju deca Visoke, i delova Bjeluše i Radoševa. Učenici su veoma udaljeni od škole. Oni najdalji do škole putuju i preko 12 kilometara. Škola je u planinskoj oblasti, sa vrlo promenljivim vremenskim prilikama, što posebno otežava njihovo putovanje. I pored toga učenici su vredni i radni. Škola se posebno ponosi angažovanim i posvećenim nastavnicima i vrlo zainteresovanim i aktivnim roditeljima i meštanima. Veliki doprinos radu škole imaju i donatori koji su najzaslužniji što je zgrada škole postala bezbedna i funkcionalna.

Škola je otvorena prema sredini koja je, inače, veoma vezana za ovu školu. Ona je centar znanja i okupljanja za Visoku i okolinu. Pored obrazovanja škola, kroz razne sportske aktivnosti, radi na fizičkom razvoju učenika, kroz aktivnosti Dramske družine "Tračak zračka" i Seoske biblioteke "Vuk Aleksić", na njihovom kulturnom razvoju, a kroz rad Đačke zadruge "Zvončić" i na razvoj preduzetništva.

Djaci Visoka

igra