Počelo opremanje biblioteke u Visokoj

Visoka, jun 2012.

Škola u Visokoj poseduje veliki broj kvalitetnih knjiga koje su na raspolaganju i učenicima i meštanima. Knjige је duži niz godina nabavljala škola, ali je većina dobijana kao donacija raznih ustanova i pojedinaca. Najveći broj knjga su poklonili: Miki Jevremović, Telenor, Večernje novosti, Narodna biblioteka Srbije, Vera Aleksandrić, Žanka Aleksandrić i mnogi drugi.

Broj knjiga je takav da da njihovo smeštanje i čuvanje predstavlja problem. Ovih dana su otpočeli radovi na opremanju prostora za biblioteku. Napravljene su nove vitrine kao donacija doskorašnjeg predsednika Skupštine opštine Arilje, Moma Plazinčića, koji se dnevnica za svoje predsedavanje odrekao u korist ove biblioteke.

Po završetku radova škola u Visokoj će imati biblioteku koja će biti na raspolaganju svima onima koji vole knjigu, kako onima iz škole tako i meštanima Visoke i okoline.

čitaoci