Proslava Dana škole

Kruščica, 24. maj 2015.

Centralna manifestacija proslave Dana škole je ove godine održana u školi u Kruščici.

Kao i svake godine ova svečanost ima dva dela. Prvi deo predstavlja priredba učenika. U ovom delu su se učenici svih naših škola predstavili kroz pesme i recital. Priredba je završena predstavom "Vašar u Topoli" dramske grupe "Tračak zračka" škole u Visokoj. U prijatnoj atmosferi uživao je veliki broj gostiju. U gostima su bli čelni ljudi lokalne samouprave, preduzetnici koji su pomogli u rekonstrukciji i razvoju škole, meštani i roditelji učenika. Na kraju programa direktor škole, Radivoje Knežević, knjigama je nagradio sve one učenike koji su osvojili neko od prva tri mesta na opštinskim i okružnim takmičenjima.

Drugi deo svečanosti je bio posvećen sportskim susretima učenika.

Gosti sportskog dela manifestacije bili su učenici iz škola u Latvici, Divljaci, Brekovu i Dobračama.

Kišno vreme je primoralo da se sportski susreti održavaju u sportskoj sali, tako da je smanjen broj utakmica. Odbojkaši i odbokašice su prvi započeli sa takmičenjima, zatim se nastavilo takmičenjem u fudbalu. Manifestacija je završena u kasnim popodnevnim satima.

Hor

Predstava