"Tračak zračka" ponovo najbolji

Arilje, 3. i 4. april 2014.

Narodna biblioteka Arilje tradicionalno je i ove godine, 3. i 4. aprila u sali Sokolskog doma u Arilju, organizovala osmi Dečji pozorišni festival.

Publika je imala priliku da, prvog dana, u takmičarskom delu festivala pogleda predstavu „Uspavana lepotica“, dramske družine OŠ „Jezdimir Tripković“ Latvica IO Trešnjevica, u režiji Dragane Petronijević i predstavu „Tužibaba“ u izvođenju dramske grupe OŠ „Jezdimir Tripković“ Latvica, u režiji Marije Bogosavljević.

Naša škola je na ovom festivalu učestvovala drugog dana sa dve predstave: „Kirija“ u izvođenju dramske grupe škole u Kruščici, u režiji Branislave Nedeljković i „Marko Kraljević i Musa Kesedžija“, dramske družine „Tračak zračka“ škole u Visokoj, u režiji Petra Marjanovića.

Žiri u sastavu : Vladimir Kurćubić, glumac Narodnog pozorišta u Užicu, Milka Minić, Udruženje građana-dramska grupa „SRIK“ iz Arilja i Ivana Brkić, profesorka srpskog jezika i književnosti i direktor Narodne biblioteke u Arilju, proglasio je predstavu „Marko Kraljević i Musa Kesedžija“, u izvođenju dramske grupe „Tračak zračka“ iz Visoke, za najbolju, najkompleksniju i najoriginalniju.

Dramskoj grupi „Tračak zračka“ iz Visoke, dodeljene su i diploma za najbolji kostim, diploma za najbolju scenografiju i diploma za najbolju mušku ulogu koja je pripala Vladu Nikoliću za ulogu Marka Kraljevića.

Diploma za kolektivnu igru pripala je dramskoj grupi iz Kruščice, za izvođenje veoma zanimljive predstave „Kirija“.

U kategoriji pojedinačnih glumačkih priznanja, diploma za najbolju epizodnu ulogu dodeljena je Anici Mitrović iz škole u Trešnjevici, a diploma za najbolju žensku ulogu pripala je Ivani Đukić iz škole u Latvici.

Marko Kraljević i Musa Kesedžija

Kirija