Završeni radovi na grejanju u Visokoj

Visoka, 17. oktobar 2012.

Posle višemesečnih radova danas je u školi u Visokoj pušteno u rad centralno grejanje. Energetski neefikasno grejanje limenim pećima, "bubnjarama", zamenjeno je novim kavalitetnijim, grejanjem primerenijim vremenu u kome živimo. Na ideju o izgradnji ovovog grejanja došli su prijatelji škole u Visokoj koji su za Vidovdan ove godine organizovali donatorski ručak na kome su prikupljena značajna sredstva. Svoje priloge su dali privrednici i ljudi dobre volje iz Arilja, Beograda, Užica, Čačka i drugih mesta širom zemlje. Značajna sredstva je izdvojio i budžet oštine Arilje. Od velike koristi su bila i sredstva koje su prikupili roditelji i meštani. Poseban doprinos je i dobrovoljni rad meštana na izgradnji kotlarnice. Sa svojim skromnim sredstvima u finansiranju radova učestvovala je i škola.

Radove na postavljanju grejanja izvela je firma "Tifani" iz Arilja.

Radove na kotlarnici su izvodili meštani i radnici škole. Glavni majstor je bio Svele Aleksić.

Izgrađeno je grejanje koje će mnogo značiti učenicima koji zimi u proseku prelaze preko 6 kilometara, a u školu dolaze promrzli i mokri.

Svele

stand