Majski dani kulture 2016.

Arilje, 27-28 maj 2016.

Narodna biblioteka Arilje tradicionalno organizuje manifestaciju "Majske dane kulture" u okviru programa proslave Dana opštine - Ariljevdana. Od 26. do 29. maja smenjivali su se kulturni programi: izložbe, predstave, književne večeri, koncerti, ... Članovi Društva ariljskih umetnika su 27. maja su zajedno sa učenicima oslikavali Ulicu Svetog Ahilija. Zajedno sa učenicima iz škola iz Arilja i Latvice u ovoj akciji su učestvovali i učenici iz škole u Visokoj.

Istog dana se Dramska družina "Tračak zračka" sa svojom predstavom "Čarobni poljubac", kao pobednik Dečjeg pozorišnog festivala, po drugi put u ovoj godini predstavila najmlađoj publici u Arilju. U prepunoj sali Sokolskog doma oduševili su sve prisutne.

Kao specijalni gost manifestacije Đačka zadruga "Zvončić" je prodavala svoje proizvode u akciji "Đačka zadruga za biblioteku". Sva sredstva prikupljena u ovoj akciji biće upotrebljena za proširenje biblioteke "Vuk Aleksić" u Visokoj.

slikari

Predstava