Veliki uspeh modelara

Prijepolje, 21. april 2013.

Na okružno takmičenje iz tehničkog i informatičkog obrazovanja u Prijepolje plasirale su se dve ekipe naše škole. U kategoriji vazduhoplovno modelarstvo nastupili su: Dragana Jovanović, Slavko Ivanović i Uroš Urošević. Dragan Mićić, Ivana Stevanović i Vlade Nikolić su nastupili u kategoriji raketno modelarstvo. Mentor obe ekipe je Petar Marjanović. Postignuti rezultati na okružnom takmičenju su izuzetni kako na teoretskom tako i na praktičnom delu. Posebnu pažnju svih prisutnih je izazvao nastup raketnih modelara, koji su u svakom letu imali maksimalni mogući rezultat.

Dragan Mićić je pobedio u kategoriji raketno modelarstvo i plasirao se na republičko takmičenje u Aranđelovcu. Obzirom da je ovo njihov prvi nastup, sledećih godina treba očekivati još bolje rezultate.

Neizmernu zahvalnost ekipa ima za pomoć u materijalu koji je neophodan za izgradnju modela: Živanu Josipoviću i Jordanu Kovačeviću, a za raketne motore Aero klubu Radoševo.

Dragana i Slavko

Dragan