Uspeh modelara

Požega, 13. april 2014.

Na opštinskom takmičenju iz tehničkog i informatičkog obrazovanja raketni i vazduhoplovni modelari naše škole su zauzeli prva mesta i plasirali su se na okružno takmičenje. Veliku materijalnu pomoć za svoj nastup, u obliku materijala i raketnih motora, dobili su od Aero kluba Radoševo.

Na okružnom takmičenju u Požegi nastupili su: Dragana Jovanović, Slavko Ivanović i Uroš Urošević u kategoriji vazduhoplovno modelarstvo, Ivana Stevanović, Vlade Nikolić i Darko Milutinović u kategoriji raketno modelarstvo.

Ostvareni su izuzetni rezultati. Svi letovi raketa su imali maksimalan broj bodova. Dragana Jovanović je osvojila drugo mesto i plasman na republičko prvenstvo, Vlade Nikolić je osvojio treće mesto i plasman na republičko prvenstvo. Ivana Stevanović je takođe ostvarila jedan od tri prva rezultata koji joj je omogućavao plasman na republičko. Pod pritiskom, blago rečeno, ljubomorne reakcije mentora požeških škola, nemuštom odlukom komisije diskvalifikovana je bez ikakvog pravnog osnova.

Ekipa