Visoka, 30. septembar 2012.

VISOČKE LETNJE IGRE

Još jedna manifestacija koju su zajedno organizovali škola u Visokoj i meštani.

Visočke letnje igre su imale za ideju da na ovom brdskom prostoru pokrenu kulturno sportski život u letnjem periodu. Manifestacija je izvedena u okviru projekta "Mladi su zakon" koji je finansiralo Ministarstvo omladine i sporta Republike Srbije. Odlično vreme, veliki broj učesnika i posmatrača i dobra atmosfera doprineli su da takmičenja prođu u najboljem svetlu. Najuspešniji su nagrađeni peharima, medaljama i diplomama.

Želja je da manifestacija postane tradicionalna.

Fudbal

Nagrade

Kruščica, 5. septembar 2012.

NOVA ŠKOLSKA GODINA U LEPŠOJ I TOPLIJOJ ŠKOLI

Uz finansijsku podršku Fonda za zaštitu životne sredine Republike Srbije i Budžeta SO Arilje na školi u Kruščici zamenjena stolarija, postavljena termoizolacija i nanesena fasada. Škola će biti toplija, a potrošnja ogreva smanjena.

Škola Kruščica

Visoka, jun 2012.

OPREMANJE BIBLIOTEKE U VISOKOJ

Donacijom Moma Plazinčića počela adaptacija prostora za biblioteku u školi u Visokoj. Ovom akcijom će se povećati dostupnost knjiga koje poseduje ova škola, kako učenicima tako i meštanima.

čitaoci

Visoka, 28. jun 2012.

DONATORSKI RUČAK

Vidovdan je, tradicionalno, dan kada učenici dobijaju svedočanstava o završenom razredu. Najbolji među njima budu nagrađeni lepim knjigama za odličan uspeh i primerno vladanje. Ove godine je ovaj praznik imao poseban značaj za školu u Visokoj.

gosti

Arilje, 22-23 jun 2012.

DANI MALINE 2012.

Na opštinskoj manifestaciji "Dani maline" u Arilju učestvovali su i učenici i nastavnici naše škole.

zvoncic

Visoka, 20. jun 2012.

POČELA SA RADOM ĐAČKA ZADUGA

U želji da se unapredi rad škole, a na predlog učenika, roditelja i prijatelja škole, osnovana je đačka zadruga "Zvončić".

grb zadruge

Visoka, 24. maj 2012.

DAN ŠKOLE

U školi u Visokoj je obeležen Dan škole. Svečanosti su prisustvovali roditelji, meštani i gosti. Učenici matične škole i svih izdvojenih odeljenja su se posetiocima predstavili prigodnom priredbom koja je završena pozorišnom predstavom.

Gledaoci

Visoka, 20. maj 2012.

OPŠTINSKO TAKMIČENJE U MALOM FUDBALU

Danas je u Visokoj održano opštinsko takmičenje u malom fudbalu za učenike do četvrtog razreda osnovne škole. Takmičenje je proteklo uz učešće svih škola sa teritorije opštine, veliku borbu i navijanje.

Najbolja je bila ekipa škole iz Arilja, Kruščica je osvojila drugo, Latvica treće, a Brekovo četvrto mesto.

fudbal

Visoka, 20. maj 2012.

ZAVRŠENA REKONSTRUKCIJA ELEKTRO INSTALACIJE

Posle petnestak dana rada na potpunoj rekonstrukciji elektroinstalacija i detaljne kontrole izvršenih radova, danas je priključena struja školi u Visokoj.

ukljucenje

Arilje, 30. mart 2012.

SMOTRA DEČJIH POZORIŠTA

Na šestom Dečjem pozorišnom festivalu u Arilju nastupila je i dramska družina "Tračak zračka" škole u Visokoj sa predstavom "Začarana princeza".

Madjonicar i vestica

Radoševo, 29. mart 2012.

POPRAVKA ŠKOLE U RADOŠEVU

Starost objekta i neredovno održavanje, doveli su školu u Radoševu u veoma loše stanje. Najteža situacija je sa krovnom konstrukcijom. Delovi krova godinama prokišnjavaju. Roditelji, meštani i pomoćni radnici škole su izvršili neophodne popravke, tako da je objekat zaštićen od daljeg propadanja, a učenici bezbedni.

radnici

Visoka, 10 - 11 mart 2012.

OSME VISOČKE IGRE

Na terenima škole u Visokoj i na oklolnim livadama, ovog vikenda, održane su osme Visočke zimske igre. U dva dana domaćini i gosti, njih preko 200, uživali su u igri, druženju i takmičenju u više disciplina.

Skijaš Joca

Arilje, 3 - 4 mart 2012.

OPŠTINSKO TAKMIČENJE IZ SRPSKOG JEZIKA I MATEMATIKE

Na opštinskom takmičenju iz srpskog jezika i matematike naši učenici su ostvarili izuzetne rezultate.

Srpski jezik:

Nikola Tešović, V razred, I mesto (20 bodova)

Jovana Stefanović, V razred, III mesto (18 bodova)

Vule Stefanović, direktan plasman na okružno takmičenje na osnovu prošlogodišnjeg plasmana na republičko takmičenje.

Matematika:

Slađana Jovanović, V razred, IV mesto (81 bod)

Marko Mićić, IV razred, I mesto (82 boda).

Djaci

25. februar 2012.

OPŠTINSKO TAKMIČENJE IZ GEOGRAFIJE

U Kruščici je danas održano opštinsko takmičenje iz geografije za učenike VII i VIII razreda osnovnih škola sa teritorije opštine Arilje. Dvanaest najboljih plasiralo se na regionalno takmičenje. Među njima su i tri naša učenika: Vule Stefanović VIII - prvo mesto, Tijana Brajković VIII - drugo mesto i Dušica Velimirović VIII - treće mesto.

Tijana

Februar 2012.

LJUTA ZIMA 2012.

Kod nas su sve zime teške, veoma hladne i sa puno snega. Međutim, samo najstariji meštani se sećaju zima sa ovako ljutim mrazevima i ovolikom silom snega.

Igra

Sve škole, 27. januar 2012.

SAVINDAN 2012

Loši vremenski uslovi nisu sprečili učenike, nastavnike i učitelje OŠ „Ratko Jovanović“ da i ove godine obeleže Savindan. Školska slava je proslavljena u Kruščici, Visokoj, Radoševu i Grivskoj.

Zvono

Visoka, 21. decembar 2011.

POKLON CRVENOG KRSTA

Školu u Visokoj su posetili predstavnici Crvenog krsta koji su učenicima podelili sportsku odeću (trenerke, dresove, majice, dukserice, čarape ...)

Zvono

Kruščica, 8. decembar 2011.

PONOVO "RADI" FISKULTURNA SALA

Petnaest generacija učenika škole u Kruščici čekalo je rekonstrukciju fiskulturne sale. Konačno od danas, na ogromnu radost svih, časovi fizičkog vaspitanja mogu da se održavaju i u rekonstrisanoj fiskulturnoj sali.