Poseta vršnjaka iz Arilja

Visoka, Kruščica, 21. april 2010.

Danas je škole u Visokoj i Kruščici posetio Učenički parlament OŠ "Stevan Čolović" iz Arilja. Članovi parlamenta su imali želju da se upoznaju sa životom i radom u našim školama. Interesovalo ih je kako funkcionišu škole u malim sredinama, sa malim brojem učenika. Posebno ih je zanimalo kako učenici i nastavnici nalaze vremena za veliki broj vannastavnih aktivnosti, ako se zna da je i vreme provedeno u školi i broj učenika veoma ograničen, i kako se i pored toga ostvaruju veoma značajni rezultati. Gosti su svojim vršnjacima iz Visoke uručili i prigodne poklone, dar učenika škole iz Arilja. Uz druženje i razgovor našlo se vremena i za igru. Gosti, domaćini i nastavnici odigrali su jedan odbojkaški meč.

Dogovoreno je da se druženja nastave. Tako su učenici iz Arilja pozvali naše učenike na disko veče, a domaćini su pozvali goste da ih ponovo posete za Dan škole.

Odbojka u Visokoj