Uspešan nastup na konkursu "Arilje reciklira"

Arilje, 23. oktobar 2015.

Eko izložba u okviru koje su predstavljene fotografije radova učenika osnovnih škola iz Arilja na temu „Arilje reciklira“, otvorena je danas u gradskom parku u Arilju i traje do kraja oktobra 2015.

U okviru takmičenja, koje je održano u sklopu akcije „Sakupi, Baci, Recikliraj" pravo učešća imale su sve osnovne škole, kao i njihova izdvojena odeljenja u Arilju. Zadatak učenika od I do IV razreda, bio je da formiraju Eko timove od po pet đaka i da pokažu svoju kreativnost praveći interesantne predmete od različitog korišćenog materijala, kao što su papir, kutije, plastične flaše, limenke, kese i sl.

Na ovom konkursu su učestvovale sve naše škole.

Sve škole koje su učestvovale u takmičenju dobile su zahvalnice, lopte i kante za odlaganje reciklažnog materijala. Posebnu nagradu je dobilo odeljenje sa decom sa posebnim potrebama za iskazanu kreativnost, dok su tri prvoplasirane škole dobile vredne nagrade:

• I mesto: Učenici OŠ „Jezdimir Tripković“, izdvojeno odeljenje iz Mirosaljaca; (nagrada lap top)
  • II mesto: Učenici OŠ „Ratko Jovanović“ Kruščica, izdvojeno odeljenje iz Visoke; (nagrada projektor)
  • III mesto: Učenici OŠ „Ratko Jovanović“, Kruščica;  (nagrada digitalni foto aparat).

Cilj akcije „Sakupi, Baci, Rrecikliraj”, u okviru koje je realizovano takmičenje i sama Eko izložba,  jeste da podigne svest građana o važnosti reciklaže i očuvanja životne sredine. Akciju sprovodi Opština Arilje, u saradnji sa Ministarstvom poljoprivrede i zaštite životne sredine, uz podršku Švedske razvojne agencije za međunarodnu saradnju (SIDA) i međunarodne organizacije IMG.

izrada

luster