Savindan 2017.

Sve škole, 27. januar 2017.

Svake godine se u svim našim školama veoma svečano proslavlja školska slava - Savindan. Tako je bilo i ove godine.

Sve je počelo okupljanjem roditelja i lomljenjem slavskog kolača. Zatim su svi zajedno propratili program koji su za sve prisutne pripremili učenici i njihovi nastavnici. Prateći program su činile prigodne izložbe učeničkih radova i fotografija.

U Kruščici su gledaoci mogli da prate bogat muzičko-scenski program u izvođenju učenika svih uzrasta i predstavu "ŠBBKBB" u izvođenju dramske sekcije.

U Severovu su nakon izvedenog prigodnog programa posvećenog životu i delu Svetog Save učenici dobili prigodne slavske poklone od udruženja žena iz Arilja.

Veoma svečano je bilo i u školi u Grivskoj.

Gosti slave u Radoševu su sa posebnom pažnjom propratili skečeve koje su izvodili učenici ove škole.

Meštani, roditelji i gosti u Visokoj su sa najvećom pažnjom pratili nastupe najmlađih, onih koji tek treba da krenu u školu. Tradicionalno je veliko interesovanje i za predstavu Dramske družine "Tračak zračka". Za ovu priliku oni su igrala komad "Sama u kući". Program su upotpunili i veoma lepi muzički nastupi.

Nakon završetka priredbi roditelji su organizovali svečani ručak za sve prisutne.

Kruscica

Severovo