Termoizolacija škole u Visokoj

Visoka, jul 2018.

Samo što je završena školska godina decu u školi u Visokoj zamenili su majstori "Macola-term"-a. U nameri da se troši što manje energije, u školi se radi sve da bi se ona što manje rasipala. Krenulo se sa termoizolacijama školskih objekata. Pre neku godinu je to urađeno sa matičnom školom, a ove godine kamenom vunom je obložena škola u Visokoj. Zamenjena su i ulazna vrata tako da uz već postojeću dobru debljinu zidova i kvalitetnu stolariju očekujemo značajnu uštedu u potrošnji ogreva. Ovo je posebno značajno kada se zna da je u ovim krajevima nekada i po 90% dana koje učenici provode u školi neophodno grejanje ili podgrevanje prostorija.

Na izolaciju je postavljena i veoma kvalitetna fasada koja je dodatno poboljšava, a ujedno čini školu još prijatnijom.

Ovako obučena i umivena škola će na jesen dočekati 7 novih đaka.

radovi