Visočke letnje igre 2013.

Visoka, 21. septembar 2013.

Škola u Visokoj i meštani Visoke, Bjeluše i Radoševa već 9 godina za redom organizuju „Visočke zimske igre“, dvodnevnu zimsku manifestaciju koja okuplja one koji vole sneg, prirodu, sport, zabavu i druženje. Na njoj učestvuju, mališani, omladina, stariji meštani, gosti iz raznih delova opštine Arilje i gosti iz drugih krajeva.
Zbog velikog broja onih koji vole ovu manifestaciju, od prošle godine, organizuju se  i „Visočke letnje igre“. I ove godine organizator su škola  i lokalna zajednica. Preko 150 učesnika,  uzrasta od 3 godine pa do onih najstarijih, takmičilo se u malom fudbalu (6 ekipa), odbojci (8 ekipa), stonom tenisu, višeboju (gimnastika, bacanje kugle i skok u dalj iz mesta), fudbaliću (13 ekipa), dečjem višeboju (skakanje u džaku, bacanje kruške u cilj, gimnastika i skok u dalj iz mesta).  Meštanima  se pridružilo i pedesetak srednjoškolaca i osnovaca iz Arilja. Svi su bili odlični, samo su neki bili najbolji, oni su nagrađeni. Pobednici su svi koji su učestvovali. Meštani su najviše učestvovali i uživali u višeboju, a najveseliji su bili oni najmlađi.  Dan je bio izuzetno lep i veoma kratak. Svi jedva čekaju sledeće igre. Već u januaru  će biti održane  desete „Visočke zimske igre“ (fudbal i odbojka na snegu, vožnja na džaku, skijanje, stoni tenis, šah, ...).

Organizaciju igara je, deljenjem užine za sve prisutne, pomogla naša škola, a donator nagrada za pobednike je tekstlna radnja "Vetema" iz Arilja.
Sve ove akcije imaju samo jedan cilj, unapređenje života u ovom kraju i borba da selo i škola opstanu i razvijaju se.

bacanje kugle

najmladji