Pete Visočke letnje igre

Visoka, 13. oktobar 2018.

Jedan od najvećih problema meštana planinskih sela je nedostatak manifestacija koje ih okupljaju, poput nekadašnjih sabora. Okupljanjima se podjednako raduju i mladi i stari. U želji da održi tradiciju, škola u Visokoj organizuje razna okupljanja namenjena kako meštanima Visoke i okolnih sela tako i svima ostalima koji vole sport, prirodu i druženje.

Ove godine su po peti put organizovane Visočke letnje igre. To je manifestacija sporta za sve. Oni najmlađi, učenici naše i susednih škola, su se takmičili u skakanju u džaku, dečjem višeboju (skok u dalj, bacanje kamena, trčanje) i fudbaliću. Oni stariji su se nadmetali u fudbalu, odbojci i atletskom višeboju (gimnastika, skok u dalj i bacanje kugle). Ove godine je bilo preko sto učesnika. Svi su oni pobednici, a po kategorijama najbolji su bili:

skakanje u džaku: ekipa "Barselona";

dečji višeboj: 1. Lazar Gordić, 2. Marija Marjanović, 3. Kata Joksimović, Saša Ivanović, Uroš Jojić;

fudbalić: ekipa "Juventus";

fudbal: ekipa "Zvezda";

odbojka: "Vaso kompani";

atletski višeboj: 1. Radovan Nikolić, 2. Milan Sarić, 3. Dragan Novaković.

Ove godine je uvedena još jedna kategorija koja je izazvala veliko interesovanje, naročito onih najmlađih, - prevlačenje konopca. Takmičili su se samo oni stariji. Pobednik je bila ekipa "Visoka".

Igralo se i družilo do večeri. Najbolji su nagrađeni majicama sa znakom igara. Užinu za učesnike su darivali "Naša pekara" iz Arilja i Đačka zadruga "Zvončić". Nagrade je obezbedio Sportski savez opštine Arilje.

Zadovoljstvo učesnika bila je najveća nagrada za organizatore.

džak

fudbal