Visočke zimske igre broj 6

Visoka, 14. februar 2010.

U organizaciji škole u Visokoj, po šesti put, održane su "Visočke zimske igre". Manifestacija pod sloganom "IGRA, ZABAVA, DRUŽENJE", okuplja sve one koji vole prirodu, sneg, sport i druženje. Ove godine su igre bile najmasovnije. Učestvovalo je preko 200 učenika, roditelja, nastavnika, meštana iz cele opštine. Posebno veliki broj gostiju bio je iz Trešnjevice, Latvice, Arilja, Severova, Radoševa, Kruščice i Grivske. Svi oni, zajedno sa domaćinima iz Visoke i Bjeluše, nadmetali su se u vožnji na džaku, skijanju, fudbalu na snegu, odbojci na snegu, oblikovanju snega i limbodensu. Igre su, zbog velikog broja disciplina i takmičara, trajale do u noć. Nažalost, nije bilo vremena za stoni tenis, za koji inače godinama vlada najveće interesovanje. Problem je nastao jer su igre, zbog štednje, skraćene za jedan dan.

Rezultati takmičenja:

Vožnja na džaku:

U ovoj disciplini su učestvovale 23 ekipe sa po 3 takmičara. Pobedila je ekipa u sastavu: Milojko Crnković, Milan Milošević, Vladeta Šaptović

Džak

Skijaši

Oblikovanje

Odbojka

Skijanje:

1. Velibor Marinković

2. Miloljub Pantović

3. Ivko Šaptović

Šah:

Najbolji šahista igara bio je Milan Sarić

Fudbal:

Od osam vrlo kvalitetnih fudbalskih ekipa pobednik je ekipa "Očerupana vrana"

Odbojka:

U takmičenju u odbojci na snegu takođe je učestvovalo osam ekipa, najbolja je bila ekipa "Tanja"

Oblikovanje snega:

Sneg je najlepše izoblikovala ekipa: Nevena Vukotić, Darko Milutinović, Dragana Vukotić

Limbodens:

U višoj kategoriji pobednici su: Sanja Ivanović, Andrijana Kovačević i Obrad Terzić, a u nižoj kategoriji pobednici su: Bogdan Stojanović i Marija Lukić.

Svi pobednici su dobili prigodne nagrade.

Pokrovitelji manifestacije bili su: Komisija za borbu protiv bolesti zavisnosti SO Arilje i naša škola.