Visočke zimske igre broj 9

Visoka, 11. februar 2017.

Posle više godina pauze zbog problema sa snegom, u organizaciji škole u Visokoj, održane su devete "Visočke zimske igre".

Manifestacija pod sloganom "IGRA, ZABAVA, DRUŽENJE", okuplja sve one koji vole prirodu, sneg, sport i druženje. Organizaciju ovogodišnjih igara pomogli su Sportski savez opštine Arilje koji je finansirao prevoz učesnika takmičenja i nagrade i naša škola koja je obezbedila hranu i tople napitke na terenima.

Igre se tradicionalno odvijaju više dana i u sledećim kategorijama: vožnja na džaku, skijanje, fudbal na snegu, odbojka na snegu, oblikovanje snega, stoni tenis, šah i limbo dens. Ćudljivo vreme, koje je naglim otopljavanjem pretilo da otkaže i ove igre, uticalo je na izbor igara na ovogodišnjoj manifestaciji. Tako je kategorija oblikovanje snega zamenjena slikanjem zime, skijanje potpuno izbačeno, a igre svedena na jedanodnevne.

Dugogodišnja pauza i strah da neće biti snega na takmičenja je izvela stotinak takmičara (upola manje nego na prošlim igrama), ali je manifestacija ispunila svoj cilj. Učesnici su stigli sa raznih strana. Svi su se takmičili, bez obzira na uzrast. Svako je našao sebe u nekoj od igara, a snega je bilo sasvim dovoljno.

Rezultati takmičenja:

Vožnja na džaku:

Ovo takmičenje je održano u dve starosne kategorije. Stariji su se takmičili ekipno. Najbolja je bila ekipa u sastavu: Marija Urošević, Marijana Ivanović, Katarina Gojković.

Mlađi su se takmičili pojedinačno. Najbolji su bili:

1. Dunja Dimitrijević;

2. Vitomir Polimčević;

3. Jovan Stjepanović.

Fudbal:

Najbolja ekipa u "fudbaliću" (fudbal 3 na 3 za najmlađe) je ekipa "Lupi nešto", a u malom fudbalu prvo mesto je zauzela ekipa "Čunjci".

Odbojka: Prvo mesto u ovoj kategoriji osvojila je ekipa "Piroćanci".

Šah: Najbolji šahista manifestacije bio je Dragan Mićić.

Slikanje zime:

1. Vitomir Polimčević;

2. Kata Joksimović;

3. Dunja Dimitrijević.

Stoni tenis:

Stoni tenis je igran u dve lige: "plava" - najbolji je bio Željko Ivanović i "crvena" - pobedio je Uroš Urošević.

Limbo dens:

U kategoriji nižih od 150 centimetara najbolja je bila Marija Urošević, a u kategoriji viših od 150 centimetara prvo mesto su podelili Anđela Pantović i Stefan Mirković.

Pobednici su nagrađeni prigodnim majicama.

takmičenje džak

fudbal