Visočke letnje igre

Visoka, 30. septembar 2012.

Škola u Visokoj ima veoma dobru saradnju sa lokalnom zajednicom. Posebno dobru saradnju ima sa omladinom Visoke i Bjeluše. Nakon iskustva u organizaciji akcija kao što su opremanje omladiskog doma i tradcionalnog organizovanje manifestacije "Visočke zimske igre", odlučeno je da se organizuju i "Visočke letnje igre". Neformalna grupa "Omladina sela Visoka" je sa ovim projektom odabrana na konkursu "Mladi su zakon", Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije. Ideja je bila da se akcijom urede tereni, a zatim i organizuju igre.

Izgrađeni su novi golovi, "golići", koševi, mini gimnastički poligon, ..., sve na terenima škole u Visokoj. Radove su izvodili omladinci, radnici i učenici škole i meštani.

Učesnici igara su bili svih uzrasta i iz mesta širom opštine.

Uz odličnu organizaciju i veliki broj takmičara i publike održana su takmičenja u basketu - 13 ekipa, fudbalu - 8 ekipa, "fudbaliću" (za mlađe od 14 godina) - 9 ekipa, odbojci - 9 ekipa i atletskom višeboju (gimnastika, bacanje kamena s ramena i skok u dalj) - 34 takmičara. Veliki broj disciplina i učesnika doveo je do toga da su igre trajala do u noć. Peharima, medaljama i diplomama nagrađene su najbolje ekipe i pojedinci.

Odbojka

Višeboj