Ljuta zima 2012.

Februar 2012.

Zime u našim krajevima nikad nisu blage. Temperature često padaju ispod -15 stepeni po Celzjusu, a snegovi budu visine preko jednog metra. Međutim, retko ko pamti da su niske temperature ovoliko dugo trajale, a da je sneg tako dugo padao i pravio smetove tamo gde ih nikada ranije nije bilo. Naši učenici i njihovi roditelji su počeli borbu sa snegom još od početka drugog polugodišta. Sa smetovima su se borili sve do početka februara, kada je sneg postao toliko visok da su ga samo specijalne mašine mogle razgrtati. I to je išlo sporo jer su smetovi na pojedinim mestima bili visoki i po nekoliko metara. Ono što se za dana očisti to u noć ponovo bude zavejano. Ipak nekako se uspelo, probijeni su putevi i puteljci do svih učenika, tako da je u svim našim školama nastava počela dvadesetog februara.

Roditelji

Jovo