2-8. октобар 2017.

"Градимо мостове међу генерацијама ..."

Дечја недеља 2017.

Манифестација посвећена деци, Дечја недеља, ове године је имала за тему "Градимо мостове међу генерацијама за радост сваког детета". Све акције, које је школа у овој недељи организовала, биле су везане за ову тему. Организоване су ликовне и фото изложбе, маскенбали, спортски сусрети, филмске пројекције и презентације литерарних радова. Најзанимљивија су била дружења међу генерацијама, њихово боље упознавање и разумевање.
  Једно од таквих сусрета је била и посета комшији, старом ковачу и вуновлачару Милораду Караклајићу - Цулу из Високе. Овај сусрет оставио је лепе утиске и код гостију и код домаћина. Ђаци су сазнали нешто за њих ново и вредно, а домаћин је, иако лошег здравља, још једном имао прилику да покаже своје умеће.

Мајстор Цуле дочекује госте
Ковање
Цуле са својим гостима
  У времену у коме се веома брзо продубљује јаз између генерација, овакве акције су од великог значаја за градњу нових мостова.