Акције

Мештани, ученици, пријатељи школе и наставници школе у Високој кроз разне акције унапређују рад школе и развијају своје село

Ново игралиште

Висока, 7. октобар - 4. новембар 2022.

Нови спортски терен у школи у Висоци

Радови у школи у Висоци се настављају. Дуго очекивано асфалтно кошаркашко игралиште изградило је ЈП "Путеви Србије"

Помоћни објекат

Висока, 18. јун 2021.

Нови објекат у школи у Висоци

Завршени радови на изградњи помоћног објекта у школи у Висоци

Градња стакленика

Висока, 24. децембар 2020.

Стакленик

Данас је почела изградња темеља за постављање стакленика. Стакленик се гради у школи у Висоци као део школског пројекта "У сарадњи са природом", а који финансира Министарство просвете, науке и технолошког развоја.

"Школица за свакога"

Висока, 10. март 2019.

Радови на пројекту "Школица за свакога"

Са првим топлијим данима почели су радови на пројекту "Школица за свакога" уз новчану подршку Друштвеног фонда Vivify Ideas.

школе у Високој

Висока, јул 2018.

Радови на термоизолацији школе у Високој

Наша школа веома води рачуна о штедњи енергије, поготово топлотне. Како хладно време у нашим крајевима доминира током школске године, неопходно је што боље топлотно изоловати објекте. После термоизолације матичне школе у Крушчици, на ред је дошло и одељење у Високој.

Радови на реконструкцији кухиње

Децембар 2015.

Реконструкција зграде за Ђачку задругу

Да би унапредили рад школе мештани, наставници и ученици су поново у акцији. За потребе рада ђачке задруге реконструишу стару школску зграду. У овој акцији је у потпуности замењен кров и ојачани зидови.

Радови на постављању соларних панела

21. октобар 2015.

"У сарадњи са Сунцем"

У школи у Високој су отпочели радови на постављању фотонапонских панела у оквиру пројекта еколошког удружења "Rzav-God Save Rzav" из Ариља. Школа и локална заједница активно учествују у реализацији пројекта.

Радови на изградњи библиотеке

Октобар 2013.

"Књига за свакога"

Школа у Високој и "Омладина Високе" на новом задатку. После изградње сеоског дома и реконструкције спортских терена на ред је дошла и изградња школско-сеоске библиотеке, доступне свима.

Радови на инсталацији централног грејања

Октобар 2012.

Инсталација централног грејања

Након велике акције у организацији пријатеља школе у Високој, која је почела донаторским ручком на Видовдан ове године, завршени су радови и данас је пуштено у рад централно грејање у школи у Високој.

Височке летње игре

30. септембар 2012.

Височке летње игре

У заједничкој акцији школе у Високој и омладинске групе Омладина Високе реконструисани су терени и организоване Височке летње игре. У акцији су направљени голови, "голићи", табле и кошеви, гимнастички полигон. Уређени су терени за фудбал, одбојку и кошарку и организоване игре за све узрасте.

Оснивање ђачке задруге

12. мај 2012.

Основана Ђачка задруга

У жељи да се унапреди рад школе, а на предлог ученика, родитеља и пријатеља школе, основана је Ђачка задруга "Звончић".

Електро инсталација школе

Мај 2012.

Замена електроинсталација

Електроинсталације у нашим школама рађене су крајем шездесетих и почетком седамдесетих година. Временом су постале ризичне по школе и ученике. Саме инсталације више не задовољавају новонастале потребе ни својим распоредом ни квалитетом. Добри људи су одлучили да помогну.

Нови прозори на дар

Октобар 2011.

Велики дар Брана Бојовића

Помоћ школи у Високој, од стране мештана и пријатеља школе, наставља се. Великом донацијом, замењени су сви прозори на школи.

Реконструкција сеоског дома

12-20. октобар 2010.

Реконструкција Омладинског дома у Високој

У акцији МЛАДИ СУ ЗАКОН, коју је финансирало Министарство омладине и спорта, омладина Високе, мештани и радници школе у Високој су реновирали сеоски дом. Овом акцијом је добијен простор који ће, осим за омладину села, бити од велике корист за ученике наше школе.

АДСЛ у Високој

Јануар 2009.

Акција Телекома Србија

Телеком Србије је ученике и наставнике школе, уочи Нове 2009. године, обрадовао поклоном: бесплатним АДСЛ прикључком. Овај поклон је отворио могућности за поставку и ажурирање овог сајта. Тренутно у школи тече курс Интернета намењен ученицима ове и матичне школе. Планира се извођење истог курса и за родитеље и мештане.

Замена крова на школи у Високој

Август 2008.

Мобом препокривена школа у Високој

Школа у Високој је доста стара и оронула. Бомбардована је у току Другог светског рата, а после тога само једном реновирана. Кров је прокишњавао на више места, а плафони и зидови су се рушили. Родитељи и наставници су одлучили да замене кров.

Посета Теленор фондације

12. јун 2007.

Акција Теленор фондације

Представници Теленор фондације и Народне канцеларије председника Србије посетили су школу у Високој. Обишли радове на изградњи тоалета које финансира Теленор. Том приликом, Ана Крстић, менаждер Теленор фондације, даривала је школи пригодне поклоне ...