Висока, октобар 2012.

Инсталација централног грејања

Завршена хуманитарна акција пријатеља школе, мештана и родитеља

После вишемесечних радова данас је у школи у Високој пуштено у рад централно грејање. Енергетски неефикасно грејање лименим пећима, "бубњарама", замењено је новим кавалитетнијим, грејањем примеренијим времену у коме живимо. На идеју о изградњи ововог грејања дошли су пријатељи школе у Високој који су за Видовдан ове године организовали донаторски ручак на коме су прикупљена значајна средства. Своје прилоге су дали привредници и људи добре воље из Ариља, Београда, Ужица, Чачка и других места широм земље. Значајна средства је издвојио и буџет оштине Ариље. Од велике користи су била и средства које су прикупили родитељи и мештани. Посебан допринос је и добровољни рад мештана на изградњи котларнице. Са својим скромним средствима у финансирању радова учествовала је и школа.

Израда котларнице
Инсталација грејања
Свечано потпаљивање

Радове на постављању грејања извела је фирма "Тифани" из Ариља.
  Радове на котларници су изводили мештани и радници школе. Главни мајстор је био Свеле Алексић.
  Изграђено је грејање које ће много значити ученицима који зими у просеку прелазе преко 6 километара, а у школу долазе промрзли и мокри.