Висока, 12. јун 2012.

Видовдан 2012. - донаторски ручак

У Високој се, данас на празник, окупили људи добре воље да својим даром помогну школу

И ове године ученици, родитељи и наставници су прославили Видовдан, дан када се свечано завршава школска година. Сви ученици су добили сведочанства о завршеном разреду, а они најбољи и награде.
  У школи у Високој било је посебно свечано. После акције замене дотрајалих прозора и електроинсталације, пријатељи школе су одлучили да школи уведу централно грејање. Тим поводом су заједно са родитељима и наставницима школе организовали донаторски ручак. На ручку су се појавили сви они који су желели да помогну школи. Састав гостију је био разнолик од оних који су се у њој школовали до оних који је први пут у животу виде. Било их је са разних страна, из Високе, Ариља, Чачка, Ужица, Београда, ...

Акцију је својим присуством подржало и целокупно руководство општине Ариље.
  Све њих је окупила добра воља да помогну онима који желе да поправе услове за ученике школе, подрже опстанак и школе и овог села.
  Прикупила се немала количина средстава са којом се одмах може почети са радовима, а задовољни гости и домаћини су остали у дружењу, уз музику, до касно у ноћ.