Висока, децембар 2015.

Реконструкција објекта за Ђачку задругу

Још једна велика акција мештана и школе у Високој

У жељи да максимално смање трошкове рада школе, мештани Високе, наставници и ученици школе у Високој су поново у акцији. Да би унапредили рад ђачке задруге, отпочели су реконструкцију објекта који би служио потребама задруге. Овај објекат је својевремено имао вишеструку намену. У њему се налазила кухиња, трпезарија, мини фискултурна сала и учионица. Временом је због непажње оронуо, почео да прокишњава и да се руши.

Скидање старог крова
Наливање церклажа
Прекривање

Средствима школе и пријатеља школе (Амибо, Фриго јуниор, Бране Бојовић) набављен је материјал (кровна конструкција, бетон, цреп) и отпочела реконструкција објекта. У плану је да се у првом кругу, замени кров и опреми кухиња и простор за смештај прозвода ђачке задруге. У другом кругу се планира обезбеђивање средства и потпуна реконструкција.

Покривање
Подизање новог крова
Прекривање

Традиција добровољног рада на добробит заједнице и у овој акцији је дошла до изражаја. На радовима је учествовало 26 мештана са укупно 96 дневница. За само 12 дана замењен је цео кров, постављањем церклажа осигурана конструкција објекта, изграђене прилазне степенице и уређен улаз у школу. У акцији су учествовали и наставници и ученици школе. Храну за раднике је обезбедила ђачка задруга, а припремале мештанке.
  Основни циљ и ове и свих претходних заједничких акција је обезбеђење услова за опстанак и развој и заједнице и школе.
  Вредност ове акције примећен је и од стране медија.

Прилог РТС

Прилог Прва