Висока, 7-18. октобар 2010.

Моба

Велика акција препокривања школе

Школа у Високој је доста стара и оронула. Бомбардована је у току Другог светског рата, а после рата је само једном реновирана. Кров је прокишњавао на више места, а плафони и зидови су се рушили. Родитељи и наставници су одлучили да замене кров.
   У овим крајевима се још увек задржао обичај бесплатне помоћи - моба. Уз помоћ пријатеља школе у августу 2008. године препокрили смо школу.

Скидање старог крова
Подизање црепа
Одмор

Радовима, који су трајали десетак дана, руководио је Свеле Алексић, а у њима учествовали: родитељи, мештани, ђаци, наставници и други који воле ову школу, укупно 43 радника. Уложено је 98 бесплатних дневница, а свакодневно су у радовима коришћена и 4 тактора и 1 виљушкар.

Ђаци припремају ручак
Фарбање
Завршни радови на крову

Цреп је поклонила Nexe група, посредством Канцеларије Председника Републике, а део средстава за кровну конструкцију су обезбедили буџет општине Ариље и Мастер Фриго из Београда. Цреп је, из Бечеја, превезла Земљорадничка задруга Ариље.

Фотографије са радова налазе се у албуму.