Висока, 7-18. октобар 2010.

Омладинска акција "Реконструкција омладинског дома у Високој"

Заједничком акцијом до "новог" Дома

У Високој поново добровољна акција.
 На конкурс за волонтерске омладинске акције "Млади су закон", а који је објавило Министарство омладине и спорта Републике Србије посредством Грађанске читаонице "Либерграф" из Ужица пријавила се и група Омладина села Висока коју чине садашњи и бивши ђаци школе у Високој. Акција под називом "Реконструкција омладинског дома у Високој" изабрана је као једина на територији Златиборског округа.

ЦИЉ АКЦИЈЕ:
 Реконструкција омладинског дома и довођење дома у стање у коме би се могао користити. Намена му је вишеструка: организовање сеоских игранки, дружења, културних догађаја, спортских такмичења (стони тенис, стрељаштво, шах), одржавање часова физичког васпитања за ученике школе у Високој – у зимском периоду, одржавање школских приредби ...

Руинирани објекат
Поправка
Мештани у акцији

ПЛАНИРАНЕ АКТИВНОСТИ:
 Замена пода - ископавање старог пода и постављање новог у површини од 90 метара квадратних, репарирање зидова и њихово фарбање, постављање нових врата , постављање расвете и постављање нове бине (5x3 метра).

УЧЕСНИЦИ АКЦИЈЕ:
 У акцији учествовало 34 мештанина Високе и Бјелуше и наставника школе у Високој са укупно 73 дневнице. У радовима су сасвим бесплатно коришћени: један култиватор, један трактор, један камион за превоз робе из Ариља, две моторне тестере и "бансек". Акција је изведена квалитетно и у кратком року.

Изливање пода
Чишћење столарије
Уградња врата

РЕЗУЛТАТИ АКЦИЈЕ:
 Добијен је један врло леп и функционалан простор за разне активности. Омладина је добила простор за окупљање и дружење. Школа је добила простор за извођење наставе физичког у затвореном простору, за припрему и извођење представа и за спортска такмичења. Село је добило салу за седнице и разне врсте предавања.
 Радове су финансијски помогли општина Ариље и наша школа.