Висока, октобар 2013.

"Књига за свакога"

Акција оснивања и опремања сеоске библиотеке у школи у Високој

После акција опремања омладинског дома, организације спортске манифестације "Височке летње игре", група младих из Високе и Бјелуше је и ове године имала свој пројекат у акцији Министарства омладине и спорта Републике Србије "Млади су закон". Идеја је била да се унапреди културни живот омладине и мештана у околини која гравитира школи у Високој. У акцији "Књига за свакога" у сарадњи са школом уређује се простор у коме ће се налазити библиотека са читаоницом и компјутером са интернетом. Простор је издвојен, са посебим улазом, тако да се може користити и у време кад школа не ради. То је посебно важно за време распуста када је у овим селима и највише младих. У овим крајевима има доста оних који воле да читају и често позајмљују књиге из школске библиотеке. Са отварањем ове библиотеке приступ фонду библиотеке ће бити значајно лакши.

Уређивање улаза
Уређивање просторија
Радови на полицама

Идеја је да библиотека буде подједнако доступна и ученицима школе и мештанима. Библиотека ће носити име Вука Алексића, познатог педагога и писца из Високе.
  Пописан је и сортиран укупни књижни фонд, уређен и опремљен простор библиотеке, улаз, прилазна надстрешница и степенице.
  У радовима учествују: омладина, мештани, ученици и наставници школе у Високој.