Висока, 30. септембар 2012.

Височке летње игре

Још једна спортска манифестација у Високој

Школа у Високој има веома добру сарадњу са локалном заједницом. Посебно добру сарадњу има са омладином Високе и Бјелуше. Након искуства у организацији акција као што су опремање омладинског дома и традционалног организовање манифестације "Височке зимске игре", одлучено је да се организују и "Височке летње игре". Неформална група "Омладина села Висока" је са овим пројектом одабрана на конкурсу "Млади су закон", Министарства омладине и спорта Републике Србије. Идеја је била да се акцијом уреде терени, а затим и организују игре.

Поправка терена
Фудбалић
Баскет

Изграђени су нови голови, "голићи", кошеви, мини гимнастички полигон ... све на теренима школе у Високој. Радове су изводили омладинци, радници и ученици школе и мештани.
  Учесници игара су били свих узраста и из места широм општине.

Одбојка
Атлетски вишебој
Награде

Уз одличну организацију и велики број такмичара и публике одржана су такмичења у баскету - 13 екипа, фудбалу - 8 екипа, "фудбалићу" (за млађе од 14 година) - 9 екипа, одбојци - 9 екипа и атлетском вишебоју (гимнастика, бацање камена с рамена и скок у даљ) - 34 такмичара. Велики број дисциплина и учесника довео је до тога да су игре трајала до у ноћ. Пехарима, медаљама и дипломама награђене су најбоље екипе и појединци.