Nagrada učenicima škole u Visoci

Beograd, 4. septembar 2009.

Osnovna škola “Ratko Jovanović“, Kruščica, IO Visoka osvojila je nagradu na konkursu za najbolji đački film u konkurenciji 67 različitih škola iz Srbije i aktivno angažovanih 589 učenika, 76 mentora u 140 timova. Kratak đački film "Jedan dan u mojoj školi", tima učenika „Tračak zračka“ Osnovne škole u Visoci na čelu sa profesorom, mentorom Petrom Marjanovićem, osvojio je drugo mesto u kategoriji najboljih radova učenika osnovnih škola.

Revija kratkog đačkog filma FILMić je deo programa “Partner u učenju“ kompanije Microsoft i programa aktivnosti CNTI-ja čiji je cilj da se promoviše aktivna uloga učenika u kreiranju medijskih materijala i populariše ovaj vid digitalne pismenosti u školi kroz saradnju učenika sa nastavnikom-mentorom na izradi projekata. Učenici osnovnih i srednjih škola iz cele Srbije imali su mogućnost da učestvuju na reviji. Cilj projekta FILMić, sem sticanja praktičnog znanja o novim tehnologijama je i razvijanje osobina, kao što su istraživački duh, kreativnost, originalnost i saradnja u timu. Učenici osnovnih i srednjih škola, uzrasta od 12 do 19 godina, u timovima od 3 do 5 učenika, odgovarali su na zadatu temu osmišljavanjem scenarija, snimanjem video zapisa i njegovom obradom. Komisija je izabrala po tri rada iz kategorije osnovnih i srednjih škola za nagradu, od velikog broja radova koji su pristigli na konkurs. Osnovni kriterijumi koje je komisija koristila u svom radu su sledeći: rad izražava kreativnost učenika, originalan je i nosi pečat autorskog rada učenika, rad odgovara na zahteve teme, rad iskazuje kritičko mišljenje učenika i ima izraženu poruku i rad je razumljiv vršnjacima i zadovoljava tehničke zahteve (usklađenost tona i video zapisa, efekti, titlovi, naracija, opšti utisak, ...) (izvodi iz obrazloženja nagrade)

Ekipa filma

Ekipa filma:

Olgica Bojović, Suzana Milutinović, Milica Gavrilović, Rade Stamenić, Marko Vukotić i Petar Marjanović