Osnovna škola

"Ratko Jovanović"

Kruščica

Home Novosti Nastava IO Visoka Đačko pero Foto

Radoševo, 6. decembar 2014.

REKONSTRUISANA ŠKOLA U RADOŠEVU

Škola u Radoševu je delimično rekonstruisana i to u rekordnom roku, na veliko zadovoljstvo đaka i roditelja.

deca radoševo

Radoševo, 12. novembar 2014.

POČELI RADOVI U ŠKOLI U RADOŠEVU

Nastavlja se borba da se urede i obezbede sve školske zgrade. Na red je došla i škola u Radoševu.

radovi Radoševo

Arilje, 4. oktobar 2014.

VELIKI USPESI NA OPŠTINSKOM KROSU

Još jedna tradicija se nastavlja. Učenici naše škole ponovo uspešni na jesenjem opštinskom krosu.

srećko

Visoka, 27. septembar 2014.

TREĆE "VISOČKE LETNJE IGRE"

I ove godine su na sportskim terenima škole u Visokoj, a u organizaciji škole i meštana, održane "Visočke letnje igre" i to po treći put.

skakanje u  dzaku

Visoka, 28. jun 2014.

ZAVRŠEN KONKURS "ČAROBNO OKO"

U okviru proslave Dana škole i Vidovdana predstavljena je i izložba deset najboljih fotografija prispelih na konkurs koji je raspisala Đačka zadruga "Zvončić".

zima

Visoka, 28. jun 2014.

DAN ŠKOLE

Centralna manifestacija proslave Dana škole je ove godine održana u školi u Visokoj.

gledaoci

Priboj, 4. jun 2014.

VLADE NIKOLIĆ NAJBOLJI GLUMAC FESTIVALA U PRIBOJU

Veliki uspeh prestave Dramske družine "Tračak zračka" na 23. Međurepubličkoj smotri dečjeg dramskog stvaralaštva održanoj u Priboju.

Ekipa predstave

Visoka, 29. maj 2014.

OPŠTINSKO TAKMIČENJE U SPRETNOSTI ZA NAJMLAĐE

U školi u Visokoj je u okviru OSIURS održano opštinsko takmičenje u elementarnim igrama i "Između četiri vatre". Na takmičenjima su učestvovale ekipe učenika starosti do četvrtog razreda osnovne škole iz svih škola u opštini Arilje.

Marko

Vranje, 25 - 26. april 2014.

MODELARI NA REPUBLIČKOM PRVENSTVU

Među preko 600 takmičara na Republičkom prvenstvu iz tehničkog i informatičkog obrazovanja održanom u Vranju 25-26. aprila 2014., učestvovala su i naša dva učenika, Dragana Jovanović i Vlade Nikolić, sa mentorom Petrom Marjanovićem.

Na dobro organizovanom takmičenju ostvareni su odlični rezultati, naročito u praktičnom delu. Vlade je ostvario maksimalan mogući broj poena na letovim modela raketa.

Dragana

Februar - april 2014.

USPESI NAŠIH UČENIKA NA OPŠTINSKIM TAKMIČENJIMA

Učenici naše škole i ove godine osvajaju pobednička mesta na takmičenjima koja organizuje Ministarstvo prosvete.

Đaci

Požega, 13. april 2014.

USPEH MODELARA

Veliki uspeh modelara na okružnom takmičenju iz tehničkog i informatičkog obrazovanja, održanom u Požegi.

Vlade

Arilje, 3. i 4. april 2014.

"TRAČAK ZRAČKA" PONOVO NAJBOLJI

Žiri Dečjeg festivala u Arilju proglasio je predstavu „Marko Kraljević i Musa Kesedžija“, u izvođenju dramske grupe „Tračak zračka“ iz Visoke, za najbolju, najkompleksniju i najoriginalniju.

Tračak zračka

Brekovo, 3. mart 2014. - Priboj, 11. mart 2014.

NAJBOLJE U FUDBALU.

Ženska fudbalska ekipa naše škole pobednik je opštinskog turnira u malom fudbalu. Kao najbolja učestvovala je na oružnom takmičenju u Priboju.

ekipa

27. januar 2014.

SAVINDAN 2014.

Školska slava "Sveti Sava" je i ove školske godine jedan od najveselijih dana u školi. Organizuju se svečane priredbe i zajedničke proslave sa roditeljima, meštanima i gostima.

savindan

Visoka, 24. januar 2014.

Foto konkurs "ČAROBNO OKO"

U želji da promoviše prirodne lepote i podrži život ljudi u slivu Velikog Rzava, Malog Rzava i Panjice, Đačka zadruga "Zvončić" raspisuje foto konkurs "ČAROBNO OKO". Tema konkursa su prirodne lepote, ljudi i događaji ovog kraja.

Više detalja o konkursu možete videti ovde.

carbno oko

Visoka, 8. januar 2014.

Ekipa "Eksploziva" snimala emisiju o školi u Visokoj

Ekipa Televizije Prva, koja radi vrlo gledanu emisiju "Eksploziv", snimala je jednu od epizoda o školi u Visokoj. Tema emisije je bila rad učenika u đačkoj zadruzi, njihov rad kod kuće i uslovi života i rada na selu.

Pogledajte prilog.

eksploziv

Visoka, oktobar 2013.

Akcija "Knjiga za svakoga"

U školi u Visokoj, omladina, meštani, učenici i nastavnici, završavaju radove na opremanju biblioteke čije će usluge, osim škole, koristiti i meštani Visoke i okolnih sela.

Detaljnije

Visoka - Mokra Gora, 27. oktobar 2013.

Zajednički izlet zadrugara

Zadrugari, njih 72-je, iz đačke zadruge "Zvončić", škole u Visokoj, proveli su jedan izuzetan dan na izletu u Mokru Goru. Na put su krenuli učenici, roditelji, nastavnici, ...

zadrugari

Visoka, 23. oktobar 2013.

Opštinsko takmičenje u tenisu

U Visokoj je održano opštinsko takmičenje u stonom tenisu. U veoma jakoj konkurenciji pobednici su dečaci iz OŠ "Stevan Čolović" iz Arilja i devojčice iz OŠ "Ratko Jovanović" iz Kruščice. U pojedinačnoj konkurenciji od devojčica najbolja je bila Slađana Mirković iz škole "Ratko Jovanović", a među dečacima najbolji je bio Aleksa Špehar iz škole "Stevan Čolović". Pobedničke ekipe i najbolji u pojedinačnoj konkurenciji plasirali su se na okružno takmičenje u Užicu.

pobednici