XI Dečji pozorišni festival

Arilje, 27. april 2017.

U organizaciji Narodne biblioteke Arilje,  26. i 27. aprila, u Sokolskom domu je održan  XI po redu Dečji pozorišni festival. Na Festivalu je učestvovala i naša škola. Dramska grupa „Tinejdžeri“ škole u Kruščici je nastupila sa predstavom „Šta bi bilo kad bi bilo“ Ane Vukajlović, u režiji Marije Pilčević Tomašević i Nataše Simeunović. Dramska družina „Tračak zračka“ škole u Visokoj je igrala  komad Miroljuba Nedovića „Sama u kući“, a u režiji Petra Marjanovića. Obe predstave su bile veoma posećene i ostavile su odličan utisak na publiku.
Žiri u sastavu:  Nemanja Hadži Jovanović, glumac Narodnog pozorišta u Užicu, Marija Jeveričić  i Dušica Dodić, profesorke srpskog jezika,  nagradio je predstavu „Šta bi bilo kad bi bilo“ za kolektivnu igru, predstavu „Sama u kući“ za najbolju scenografiju, najbolju režiju, Miloša Sarića i Mirka Ivanovića za najbolju „nedeljivu“ epizodnu ulogu, a Marija Urošević je proglašena za najbolju glumicu festivala.

ŠBBKBB

nagrade