Dan škole 2018.

Visoka, 24. maj 2018.

Na praznik posvećen Ćirilu i Metodiju naša škola slavi Dan škole. Ove godine domaćin manifestacije bila je škola u Visokoj. Po veoma lepom vremenu, u dvorištu i prostorijama škole, okupili su se učenici iz svih odeljenja naše škole, nastavnici, roditelji, meštani, učenici škole u Brekovu, predstavnici lokalnih organizacija, lokalne samouprave i prijatelji škole.

Program je počeo priredbom u Seoskom domu. Noseća tema priredbe je bilo delo Ćirila i Metodija i razvoj pismenosti kod Slovena. Program su upotpunili nastupi horova, recitacije učenika iz svih naših škola, scenski nastupi i pesme.

Kulturni deo programa je završen predstavom "Morska bolest" koju je odigrala Dramska grupa "Familija" škole u Kruščici.

Nakon ovog dela programa, gostima se dobrodošlicom obratio direktor škole Radivoje Knežević koji je nakon toga podelio nagrade, knjige, učenicima koji su osvojili neko od prva tri mesta na opštinskim i okružnim takmičenjima.

Proslava Dana škole nastavljena je sportskim takmičenjima i igrom u kojima su učestvovali skoro svi prisutni.

intervju