Veliki uspeh modelara

Prijepolje, 2. april 2016.

Na okružno takmičenje iz tehničkog i informatičkog obrazovanja plasiralo se 6 naših modelara. Na opštinskom takmičenju najbolji su bili: Srećko Nikolić, Darko Milutinović i Đorđe Bojović u raketnom modelarstvu, a Suzana Tešović, Danijel Dragović i Milica Miletić u vazduhoplovnom modelarstvu. Svi oni, osim Darka Milutinovića koji je odustao zbog "Književne olimpijade", nastupili su na okružnom takmičenju.

Na veoma dobro organizovanom takmičenju čiji je domaćin, i ove godine, bila Osnovna škola "Vladimir Perić Valter" u Prijepolju, naši učenici su ostvarili odlične rezultate. Srećko Nikolić je osvojio drugo mesto u raketnom modelarstvu, Milica Miletić drugo , a Suzana Tešović treće mesto u vazduhoplovnom modelarstvu. Oni su svojim rezultatima ostvarili plasman na republičko prvenstvo.

Materijalnu podršku za nastup naših takmičara obezbedio je Aero klub "Radoševo" iz Radoševa kroz pomoć u raketnim motorima i materijalu za izradu modela.

Milica Miletić

konsultacije