"Nemanjići" u Visokoj

Visoka, 25. januar 2018.

Naša škola je imala veliku čast da bude domaćin predstavi beogradskog teatra  „Maska“. Učenici iz Visoke, Kruščice, Grivske, Severova i Radoševa, kao i njihovi roditelji, komšije i nastavnici mogli su uživo, na svojoj školskoj sceni, da gledaju omiljene televizijske i pozorišne glumce: Lazara Dubovca, Zlatu Numanagić, Janka Cekića, Tašanu Đorđević i Nikolu Ivačkova u predstavi "Nemanjići - podela carstva". Ovo dragoceno iskustvo omogućila nam je  ariljska Gradska biblioteka, na čelu sa Jelisavetom Lazić, a uz finansijsku pomoć privatnih preduzetnika iz Arilja. Glumci su nama doneli duh nemanjićkog srednjeg veka i pozorišta, a mi smo im uzvratili gostoprimstvom  vrednih ruku visočkih domaćica i domaćina, kao i proizvodima Đačke zadruge koji će im, nadamo se,  zasladiti uspomenu na naše zajedničko druženje.

Nemanjici - predstava

glumci i domacini