Završeni radovi u Radoševu

Radoševo, 6. decembar 2014.

Skoro se nije desilo da se tako obimni radovi urade za tako kratko vreme. Na istom poslu su se našli lokalna samouprava, škola i ljudi dobre volje. Obezbeđena su sredstva, materijal i izvođači, a posao je vrlo brzo i kvalitetno odrađen. Izgrađen je mokri čvor sa tri kabine, postavljene podne pločice u hodniku, prefarbana celokupna stolarija, saniran deo krova, nasuto i poravnato dvorište.

Šestog decembra su se okupili svi: oni koji su organizovali, oni koji su finansirali, oni koji su darivali, oni koji su radili i na kraju oni glavni zbog kojih se sve ovo radi - ĐACI. U prijatnoj, gotovo porodičnoj, atmosferi domaćini su organizovali svečanu večeru. Donatorima su uručene zahvalnice i simbolični poklončići. Zadovoljstvo obavljenog posla je još veće kada se vidi veliki broj mladih ljudi i dece koji su svoj život vezali za ovo selo i školu. Posebnu pohvalu zaslužuju roditelji i meštani koji su školu prepoznali kao svoju i svakodnevno bili uključeni u radove.

Iako je dobijen jedan lepo uređen prostor u kome može bezbedno i kvalitetno da se živi i radi, roditelji žele da nastave sa radovima. Opremiće jednu napuštenu učionicu koja će služiti kao fiskulturna sala. Treba ih podržati, pogotovo kada se zna da, u ova teška demografska vremena za ove krajeve, broj dece u Radoševu raste.

predsednik SO Arilje

roditelji