Počeli radovi na rekonstrukciji škole u Radoševu

Radoševo, 12. novembar 2014.

Zgrada škole u Radoševu je izuzetno stara (1948) i malo je rađeno na njenoj rekonstrukciji i održavanju. Zgrada je velika, krov na više mesta popušta, stolarija neodržavana. Ne postoji mokri čvor u objektu, podovi u hodnicima su neravni i oštećeni. Dvorište je više puta raskopavano i neravno. Ovih dana, Milomir Zimonjić, Borisav Perišić i direktor škole, Radivoje Knežević, pokrenuli su inicijativu da se prikupe sredstva i počne sa renoviranjem. Traže se sredstva za izgradnju mokrog čvora sa tri kabine, opravku krova, uređivanje podova u hodnicima, farbanje stolarije i ravnanje dvorišta škole. Ideja je dobro primljena i od lokalne samouprave i donatora, a ponajviše od roditelja i meštana.

Danas se okupilo dvadesetak roditelja i meštana i otpočelo kopanje kanala i postavljanje cevi, a stigao je i materijal. Svi žele da se posao što pre završi, pre prvih snegova. Očekivanja su da se uredi prostor tako da obezbedi kvalitetan život i rad korisnika ove škole.

marija

anđela i jelena