Savindan 2018.

Sve škole, 27. januar 2018.

Savindan je jedan od najsvečanijih događaja u svim našim školama. Tako je bilo i ove godine.

Svečanost počinje, tradicionalno, okupljanjem roditelja i lomljenjem slavskog kolača, nastavlja se prigodnim kulturnim programom, podelom poklona za đake i završava druženjem domaćina i gostiju. Sve to prate izložbe đačkih radova i fotografija.

U školi u Kruščici su gledaoci mogli da prate program poezije i pesama posvećenih Svetom Savi i njegovom delu. Program je završen predstavom "Morska bolest", koja je izazvala veliku pažnju gledalaca.

Veoma svečano bilo je u školama u Grivskoj i Severovu.

Gosti slave u Radoševu su sa posebnom pažnjom propratili veoma zanimljiv program koji su izvodili učenici ove škole.

Gosti škole u Visokoj se posebno raduju programu koji za njih pripremaju učenici i nastavnici ove škole. Posebnu pažnju su izazvali najmlađi, koji još ne idu u školu, kojih je bilo u velikom broju i koji su imali svoj spontani nastup. Ništa manje zanimanje nije bilo ni za recitacije i pesme koje su izvodili učenici škole. Na kraju programa, Dramska družina "Tračak zračka" izvela je predstavu "Zmaj golubijeg srca".

Nakon završetka priredbi, roditelji su organizovali svečani ručak za sve prisutne, a u školama u Radoševu i Visokoj za sve je organizovana i zajednička zabava.

Kruscica

Severovo