Београд, 12. октобар 2020.

Нова опрема за Задругу

Потписан уговор о финансирању пројекта "У сарадњи са природом"

Министарство просвете

Министар просвете, науке и технолошког развоја Младен Шарчевић потписао је данас у Београду уговоре са директорима 29 основних и средњих школа о додели грантова за рад школске задуге, као подстицај њиховог рада. Један од пројеката који је изабран на конкурсу је и пројекат "У сарадњи са природом" који је предложила наша Задруга. Уговор је у име школе потписао директор Радивоје Кнежевић. Пројекат се односи на прикупљање лековитог и зачинског биља, шумског и домаћег воћа и њихову прераду. Планирана је и огледна производња разних врста садница. Пројектом је предвиђена набавка мини стакленика, соларне мини сушаре и казана за пекмез. Набављена средства ће бити веома значајна за рад Задруге и квалитет рада Школе.