Висока, 28. јун 2020.

Видовдан 2020.

Свечани завршетак школске године

Двадесет осми јун је традиционално дан када се у нашим школама свечано деле ђачке књижице и сведочанства о завршеном разреду. Сваке године на Видовдан у школи у Висоци је посебно свечано: окупљају се родитељи, ученици, наставници и бивши ученици, друже се и надмећу у разним спортовима. Ситуација са пандемијом ове године је донекле променила традиционални програм. Ученицима су подељена сведочанства и књижице, најбољи су награђени књигама, а сви заједно су дебатовали о пандемији, учењу на даљину, плановима за наредну школску годину и одлагању прославе 100 година школе у Висоци. Прављени су планови активности и пројеката Ђачке задруге, а овај скуп је уједно био прилика и за незванично отварање тек реновиране школске кухиње и трпезарије.

Видовдан 2020