Крушчица, 19. октобар 2020.

Стигао је АМРЕС

Матична школа добила нову везу са Интернетом

Сузана Тешовић

Јавну информационо-комуникациону установу "Академска мрежа Републике Србије - АМРЕС" је основала Влада Републике Србије ради изградње, развоја и управљања образовном и научно-истраживачком рачунарском мрежом Републике Србије. Ова мрежа образовним и научно-истраживачким организацијама и другим корисницима обезбеђује приступ и коришћење Интернета и информатичких сервиса у земљи, као и везе са националним и интернационалним мрежама.
  Академска мрежа Србије (АМРЕС) је у сарадњи са Министарством трговине, туризма и телекомуникација и Министарством просвете, науке и технолошког развоја, покренула пројекат под називом „Развој ИКТ инфраструктуре у установама образовања, науке и културе“. Циљ је да све основне и средње школе у Србији добију приступ интернету преко Академске мреже Србије.
  Ових дана се у матичној школи приводе крају радови на инсталацији уређаја и развођењу мреже до свих потребних локација. Трошкове повезивања сноси АМРЕС који је за ту намену добио средства из буџета Републике Србије.
  АМРЕС мрежу ће користе сви ученици и запослени у школи. Приступ мрежи имају рачунари из кабинета за информатику, у учионицама, али и они који се налазе код особља школе. Коришћење интернета је омогућено и преко "wi-fi" сигнала.