Бреково, 10. октобар 2023.

Михољски сусрети 2023.

У посети Основној школи "Бреково"

Школе у Крушчици и Брекову имају традиционално одличну сарадњу. На сваком значајнијем окупљању у једној школи присутни су гости из оне друге. Тако је било и данас и то због два повода. Данас је школа у Брекову била организатор "Михољских сусрета села" општине Ариље и уједно славила Дан школе.

Званице
Приредба
Представа

Окупиле су се значајне званице, родитељи ученика, мештани Брекова и суседних села, ђаци и наставници из школа у Катићима, Приликама, Латвици, Крушчици и школе домаћина. Први део манифестације био је посвећен школи и њеном празнику са приредбом ученика, наступима гостију и доделом захвалница заслужнима.

Полигон спретности
Превлачење конопца

Други део манифестације је припао "Михољским сусретима села". Надметали су се сви: они најмлађи, они мало старији и они мало више старији. Ни ученици наше школе нису остали по страни. Сви су учествовали и не баш мали број њих освојио је и награде. Дружење и такмичења су трајала до ноћи када су и гости и домаћини отишли задовољни својим кућама.

Трка
Победник