Dečja nedelja 2017.

2-8 oktobar 2017.

Manifestacija posvećena deci, Dečja nedelja, ove godine je imala za temu "Gradimo mostove među generacijama za radost svakog deteta". Sve akcije, koje je škola u ovoj nedelji organizovala, bile su vezane za ovu temu. Organizovane su likovne i foto izložbe, maskenbali, sportski susreti, filmske projekcije i prezentacije literarnih radova. Najzanimljivija su bila druženja među generacijama, njihovo bolje upoznavanje i razumevanje.

Jedno od takvih susreta je bila i poseta komšiji, starom kovaču i vunovlačaru Miloradu Karaklajiću - Culu iz Visoke. Ovaj susret ostavio je lepe utiske i kod gostiju i kod domaćina. Đaci su saznali nešto za njih novo i vredno, a domaćin je, iako lošeg zdravlja, još jednom imao priliku da pokaže svoje umeće.

U vremenu u kome se veoma brzo produbljuje jaz između generacija, ovakve akcije su od velikog značaja za gradnju novih mostova.

recitatori

vunovlacari