Ариље, 25-26. април 2016.

Тријумф представе "Чаробни пољубац"

Нови успех Драмске дружине "Трачак зрачка"

У Ариљу је 25. и 26. априла 2016. године, одржан десети Дечји позоришни фестивал у организацији Народне библиотеке у Ариљу. Наша школа је на фестивалу била заступљена са две представе. Драмска секција школе у Крушчици је извела представу "Ординација". Драмска дружина "Трачак зрачака" школе у Високој одиграла је комад "Чаробни пољубац". Као и предходних година наше драмске групе су имале изузетне резултате.
  Жири фетивала којим је преседавао Немања Хаџи Јовановић, глумац и режисер Народног позоришта у Ужицу, прогласио је представу "Чаробни пољубац", Драмске дружине "Трачак зрачка" школе из Високе, за најбољу представу фестивала. Поред награде за најбољу представу жири је овој представи доделио награду за најбољу сценографију и најбољи костим. Награду за најбољу женску улогу добила је Марија Урошевић за улогу принцезе у представи "Чаробни пољубац", награда за најбољу мушку улогу припала је Дарку Милутиновићу за улогу чаробњака у истој представи. За најбољу режију награђен је Петар Марјановић за режију представе "Чарони пољубац". Представа "Ординација" је добила награду за најбољу сценографију.

Представа Драмске дружине "Трачак зрачка" школе у Високој, као најбоља представа фестивала представљће ариљски фестивал на 25. Међурепубличкој смотри дечјег драмског стваралаштва у Прибоју.