Висока, 23. октобар 2021.

Михољски сусрети села

Спортски сусрети села ариљске општине

Под покровитељством Министарства за бригу о селу и општине Ариље, а у заједничкој организацији школе у Висоци, мештана Високе и општине Ариље у Висоци су одржани први Михољски сусрети села, спортска манифестација која је окупила такмичаре из села ариљске општине.
  Изразито лоши временски услови нису значајно утицали на организацију такмичења, а нарочито на такмичаре навикле на све временске ситуације. Окупио се велики број такмичара из већине села ариљске општине. Најбројнији су били такмичари из Латвице, Ариља, Гривске, Радошева, Бјелуше и нарочито домаћини, мештани Високе. Манифестацију су, и пре званичног отварања започели планинари који су у раним јутарњим сатима прегазили височке висове. Част да званично отворе манифестацију имали су председник општине Предраг Маслар и представник министарства Ило Михајловски. За свечано отварање и затварање сусрета били су задужени женско певачко друштво "Прво зрно сунцокрета" из Брекова и фолклор Основне школе "Јездимир Трипковић" из Латвице.

"Прво зрно сунцокрета"
Фолклор ОШ "Јездимир Трипковић" Латвица
Победници: "Муње" Гривска (фото: Општинска управа Ариље)

Такмичили су се сви узрасти у више традиционалних и савремених спортских дисциплина. Надметало се у бацању камена са рамена, скоку из места, надвлачењу конопца, кросу, стрељаштву, пикаду, шаху и стоном тенису.

Шах
Стрељаштво
Подела награда

Најбољи су однели победе и награде, а сви остали лепу успомену на један дан задовољства у дружењу и надметању.