Висока, 24. јануар 2018.

"Немањићи" у Високој

Посета професионалног позоришта

Наша школа је имала велику част да буде домаћин представи београдског театра "Маска". Ученици из Високе, Крушчице, Гривске, Северова и Радошева, као и њихови родитељи, комшије и наставници могли су уживо, на својој школској сцени, да гледају омиљене телевизијске и позоришне глумце: Лазара Дубовца, Злату Нуманагић, Јанка Цекића, Ташану Ђорђевић и Николу Ивачкова у представи "Немањићи - подела царства". Ово драгоцено искуство омогућила нам је ариљска Градска библиотека, на челу са Јелисаветом Лазић, а уз финансијску помоћ приватних предузетника из Ариља. Глумци су нама донели дух немањићког средњег века и позоришта, а ми смо им узвратили гостопримством вредних руку височких домаћица и домаћина, као и производима Ђачке задруге који ће им, надамо се, засладити успомену на наше заједничко дружење.

Сцена из представе
Одушевљена публика