Београд, 27. децембар 2022.

Подршка министарства раду ученичке задруге

Министарство просвете финансира пројекат "Дај да пипнем"

Министар просвете, науке и технолошког развоја Бранко Ружић потписао је данас уговоре са директорима 32 основне школе о додели 12 милиона динара за опремање ученичких задруга. Министарство је у ученичким задругама препознало одличан механизам за јачање вештине предузетништва, другарства и смањења насиља међу вршњацима, организацију која ученицима даје могућност практичног и примењивог учења, што поспешује усвајање и трансфер знања и развој међупредметних компетенција.
  Наша школа је имала част да буде међу изабраним. Пројекат којим је конкурисала има наслов "Дај да пипнем". Циљ пројекта је да се обезбеде услови за израду учила и дидактичких играчки помоћу којих би деца и ученици стицали нова знања кроз додир и обликовање што би подстакло развој пажње, концетрације и логике.

Уводни говор министра
Потписивање уговора
Потписници

Министарство је за овај пројекат обезбедило средства којима ће бити набављен ЦНЦ ласер за резање и гравирање. На задрузи остаје да обликује производе, набави материјал, изради и пласира производе. Умешност и посвећеност задругара су гаранција успеха пројекта.