Радошево, 12. новембар 2014.

Почели радови на реконструкцији школе у Радошеву

Родитељи и мештани Радошева у акцији

Зграда школе у Радошеву је изузетно стара (1948) и мало је рађено на њеној реконструкцији и одржавању. Зграда је велика, кров на више места попушта, столарија неодржавана. Не постоји мокри чвор у објекту, подови у ходницима су неравни и оштећени. Двориште је више пута раскопавано и неравно. Ових дана, Миломир Зимоњић, Борисав Перишић и директор школе, Радивоје Кнежевић, покренули су иницијативу да се прикупе средства и почне са реновирањем. Траже се средства за изградњу мокрог чвора са три кабине, оправку крова, уређивање подова у ходницима, фарбање столарије и равнање дворишта школе. Идеја је добро примљена и од локалне самоуправе и донатора, а понајвише од родитеља и мештана.

Данас се окупило двадесетак родитеља и мештана и отпочело копање канала и постављање цеви, а стигао је и материјал. Сви желе да се посао што пре заврши, пре првих снегова. Очекивања су да се уреди простор тако да обезбеди квалитетан живот и рад корисника ове школе.