Радошево, 4. децембар 2014.

Завршени радови у школи у Радошеву

Прослава успешне акције

Скоро се није десило да се тако обимни радови ураде за тако кратко време. На истом послу су се нашли локална самоуправа, школа и људи добре воље. Обезбеђена су средства, материјал и извођачи, а посао је врло брзо и квалитетно одрађен. Изграђен је мокри чвор са три кабине, постављене подне плочице у ходнику, префарбана целокупна столарија, саниран део крова, насуто и поравнато двориште.
  Шестог децембра су се окупили сви: они који су организовали, они који су финансирали, они који су даривали, они који су радили и на крају они главни због којих се све ово ради - ЂАЦИ. У пријатној, готово породичној, атмосфери домаћини су организовали свечану вечеру. Донаторима су уручене захвалнице и симболични поклончићи. Задовољство обављеног посла је још веће када се види велики број младих људи и деце који су свој живот везали за ово село и школу. Посебну похвалу заслужују родитељи и мештани који су школу препознали као своју и свакодневно били укључени у радове.

Иако је добијен један лепо уређен простор у коме може безбедно и квалитетно да се живи и ради, родитељи желе да наставе са радовима. Опремиће једну напуштену учионицу која ће служити као фискултурна сала. Треба их подржати, поготово када се зна да, у ова тешка демографска времена за ове крајеве, број деце у Радошеву расте.